Kozaki i śniegowce dla kobiet

kozaki fioletowe damskie

admin Modna na zimę

Kozaki zwykle kojarzą się z klasycznym, smukłym wyglądem i długością do kolan. Ich wygląd jednak zależny jest od przeznaczenia, do którego mają być używane oraz od indywidualnego gustu osoby kupującej. Dla jednych kozaki to jedynie muszkieterki – odrobinę dłuższe i bardziej miękkie od klasycznych kozaków, albo śniegowce.

Kiedy śniegowce będą idealne?


Sama nazwa wskazuje, że nie są to buty kozaki damskie na obcasie idealne do stylizacji dziewczęcej, a raczej ratunek dla stóp podczas mrozów. Tego rodzaju obuwie kształtem przypomina kozaki i w zasadzie do tego typu butów zaliczane są przede wszystkim bardzo ciepłe modele.

Śniegowce nie należą do butów bardzo zachwycających pod względem wyglądu, ale też nie takie jest ich przeznaczenie. Owszem, mogą wyglądać lepiej lub gorzej i oczywiście najlepiej jest wybrać te bardziej atrakcyjne, ale ważniejsze będą cechy materiału, z którego zostały wykonane.

Jakie cechy posiadają śniegowce?


Są to krótkie kozaki damskie (np. takie) wyłożone w środku najczęściej ciepłą wełną naturalną i materiałem umożliwiającym oddychanie stopom. Odpowiednia cyrkulacja powietrza to podstawowa cecha obuwia godnego uwagi.

Śniegowce posiadają cholewkę z materiału, który jest wodoodporny, dzięki czemu rozpuszczający się śnieg nie będzie przedostawał się do wnętrza butów.

Gruba podeszwa z solidnie wykonanym bieżnikiem nie tylko bardzo skutecznie chroni przed mrozem, ale również doskonale sprawdza się na różnego rodzaju podłożach, których przyczepność jest bardzo ograniczona.

Śniegowce zwykle są sznurowane, dzięki czemu znika mostek termiczny w postaci suwaka. Oczywiście modele wyposażone w suwak posiadają również odpowiednie zabezpieczenie przed dostaniem się do stóp nieprzyjemnego zimna.